DE KOOG - Op dinsdag 17 februari houdt Carine Homan, klimaatexpert bij het KNMI, een lezing bij Ecomare. Zij vertelt hoe het klimaat in Nederland de afgelopen honderd jaar is veranderd en wat de scenario's zijn voor het toekomstige klimaat. De lezing begint om 19.30 uur, de deur is open vanaf 19.15 uur. Kaartjes à € 5,- zijn te koop via ecomare.nl/excursies.
Door de stijgende hoeveelheid koolstofdioxide en andere broeikasgassen in de lucht verandert het klimaat. De afgelopen decennia is de temperatuur wereldwijd geleidelijk toegenomen door de uitstoot van broeikasgassen door de mens. De gevolgen hiervan zijn in Nederland nu al zichtbaar: vaker hetere en drogere zomers, nattere winters, een sneller stijgende zeespiegel en meer hevige regenbuien.
In haar lezing vertelt Carine Homan aan de hand van waarnemingen en klimaatmodellen hoe het klimaat de afgelopen honderd jaar in Nederland is veranderd en wat de scenario's zijn voor het toekomstige klimaat. Waar moeten we rekening mee houden?

-0.3 ℃
































