De dierverzorgers van Ecomare dagen de zeehonden geregeld uit, door ze moeite te laten doen voor hun vis. Dit doen ze bijvoorbeeld door vissen in objecten te verstoppen. Ook op Dierendag, zaterdag 4 oktober, zullen de zeehonden zulke ‘verrijking’ krijgen. Bijzonder op deze dag: bezoekers die dat willen, maken kans hiermee te helpen.
Op Dierendag krijgen alle bezoekers bij binnenkomst een lootje. Na de zeehondenpresentatie van 11 uur en 15.30 uur zal de dierverzorger het getrokken nummer noemen. Degene met het winnende lot mag, met zijn of haar gezelschap, in de vishal een verrijkingsobject vullen met vis en aan de dieren geven.
De verrijking is bedoeld als leuke bezigheid voor de zeehonden. De dierverzorgers hebben een heel scala aan verschillende objecten gemaakt, zodat ze steeds iets anders kunnen geven. Zo houden ze het interessant voor de dieren. Het is een extraatje; de dieren krijgen alles wat ze nodig hebben tijdens verschillende voersessies gedurende de dag. Deze ‘normale’ voermomenten gebruiken de dierverzorgers ook om de dieren te observeren en om met ze te trainen.